Zabezpieczenia ładunków

Zabezpieczenia ładunkówWysokiej jakości poliestrowe pasy transportowe produkowane przez firmę DOLEZYCH wykorzystują właściwości poliestru, który jest odporny na kwasy i zasady w średnich stężeniach. Dodatkowo poddany został on impregnacji, co uodparnia taśmę na ścieranie. Ponadto pasy te są odporne na butwienie, nie rdzewieją i prawie nie przyjmują wilgoci. Dzięki ich niskiej wadze są one poręczne i dają się łatwo zastosować. Między innymi to właśnie te zalety, oraz wysokiej jakości komponenty, sprawiły, że nasz pas pięciotonowy zdobywa z roku na rok miano "Złotego Pasa" przyznawanego przez kwartalnik "Towary Niebezpieczne".
Pasy mocujące są to pasy służące najczęściej zamocowaniu ładunku w celu jego zabezpieczenia w transporcie. Ich rolą jest przeciwdziałanie siłom działającym na ładunek w czasie jego przemieszczania. O ich doborze decyduje zarówno ich rodzaj jak i siły niszczące, którym mają one przeciwdziałać i na jakie określił je producent.

W swoim asortymencie mamy np.:
 • pasy mocujące DoZurr 1-częściowe
 • pasy mocujące DoZurr 2-częściowe
 • pasy mocujące 3-punktowe - wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, stworzyliśmy pas do mocowania samochodów na lawetach.
 • pas mocujący PowerLash 10000
 • pas mocujący PowerLash 20000 - odciąg o najlepszych parametrach wytrzymałościowych, posiada dopuszczenie do mocowania ładunków na wagonach kolejowych.
 • pas mocujący DoMulti 1-częściowy

Pasy transportowe

Pasy transportowe

Pasy transportowe

Odciągi łańcuchowe

Łańcuchy mocujące są wykonane w 8 klasie jakości stali. Element napinający (grzechotka) jest połączona na stałe z łańcuchem i posiada z jednej strony hak skracający z zabezpieczeniem, który umożliwia regulację długości odciągu. Na życzenie klienta istnieje możliwość zastosowania dwóch haków skracających. Po obu stronach łańcuch jest zakończony hakami kutymi z zapadką.
Na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania odciągu, w którym grzechotka będzie występować oddzielnie. Wówczas taki mechanizm napinający posiada haki skracające z dwóch stron.
Odciągi łańcuchowe

Listwy kotwiczne

Listwa kotwiczna wykonana z aluminium, do zabezpieczania ładunku.
 • Odległość między burtami: 2,40 - 2,70 m;
 • Grubość burt aluminiowych: 21-36 mm.

Listwy kotwiczne

Mata antypoślizgowa

Mata antypoślizgowaMaty antypoślizgowe DoMatt podnoszą współczynnik tarcia, niezależnie czy powierzchnia jest sucha czy mokra do poziomu μ=0,6.
Co daje mata?
 • Zwiększa bezpieczeństwo, poprawia stateczność ładunku.
 • Potrzeba mniej siły naprężającej przy mocowaniu poprzez opasanie
 • Potrzeba mniej siły (LC - zdolność mocowania) do zabezpieczenia ładunku
 • Zmniejsza ilość potrzebnych środków mocujących.

Standard stanowi mata w rolkach o szerokości 250mm i długości 5000mm.
Dla dużych ciężarów zalecana jest mata o grubości 10mm.
Maty mogą możecie Państwo łatwo docinać, dopasowując je do własnych potrzeb.

Siatka zabezpieczająca

Siatka zabezpieczającaPraktyka przewożenia drobnych ładunków w zamkniętych przestrzeniach ładunkowych to nadal swobodne paczki „wrzucone” do ładowni. Paczki bez zabezpieczenia przemieszczają się wewnątrz pojazdu i najczęściej ulegają uszkodzeniu. Siatki mocujące ładunki DoKEPP umożliwiają efektywne zabezpieczenie tego typu ładunku, a zatem ograniczenie strat powstałych w wyniku uszkodzeń ładunku. Siatka wyposażona jest w zestaw sześciu pasów mocujących, co umożliwia szybkie i łatwe naprężenie siatki do podłogi auta. Optymalna wielkość oczka w siatce była przetestowana w wielu firmach spedycyjnych w zachodniej Europie.
Taśmy siatki 100% PES dostępne w różnych kolorach.
Elementy mocujące: ze stali ocynkowanej
Możliwy nadruk na taśmie, np. nazwa firmy.

Drążki rozporowe

Drążki rozporoweDrążki wykonane są z wysokiej jakości rur aluminiowych, z dwustronnymi, antypoślizgowymi stopami gumowymi.
Zamiast stóp możliwe są także inne kombinacje, między innymi trzpienie do szyn blokujących